Anmelden

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Dieser Kurs ist in Bearbeitung.

pdf icon   Flyer
[PDF / 200 KB]

Da dieser Kurs nur auf türkisch stattfindet, ist die Beschreibung demnach auch nur auf türkisch vorhanden.

Eğitici/Öğretici Pozisyonunda Görev Yapan Personele Ve Üniversitelilere Yönelik Eğitim Müfredatı

Aşağıda detayları yer alan program, başlıkta da zikredildiği gibi, öncelikle "eğitici/öğretici" pozisyonundaki personel ve üniversite eğitimi görenler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programın muvaffakiyeti iki hususa bağlıdır:

  1. Devamlılık.
  2. Ciddiyet.

Bu iki hususa riayet edildiği takdirde, programın hedeflerine ulaşması biiznillâhi teala son derece kolaydır. Program hazırlanırken şu noktalar hedeflenmiştir:

  1. Hedef kitlenin öncelikle sağlam bir Ehl-i Sünnet itikadı ve İslamî bilinç sahibi kılınması. Bu program titizlikle uygulandığında, süreç sonunda katılımcı kardeşlerimiz, İslamî bilgi bakımından ciddi bir donanıma, dolayısıyla özgüvene sahip olacak, muhalifler (Gayrimüslimler, Vehhabiler, Modernistler, Şiiler…) karşısında "etkilenen" değil "etkileyen" durumuna geleceklerdir.
  2. Bilhassa "İslamî" denilen cemaatler tarafından cemaatimiz ve kardeşlerimiz arasında propaganda edilen güncel tartışma konularının ilmî ve ikna edici cevapları ortaya konulmuş olacak, böylece Milli Görüş davasının büyüklüğüne yaraşır bir dirayet ve donanım sahibi nesillerin yetişmesi için gerekli temel atılmış olacaktır.
  3. Bilhassa Hristiyanlığın ve Hristiyan mezheplerinin mahiyeti, tarihi, inançları, kutsal kitapları… hakkında derinlemesine bilgi sahibi olunacaktır. Bunun sağlayacağı avantajları ayrıca zikretmeye lüzum bulunmadığı açıktır.
  4. Müfredatın titizlikle uygulanması neticesinde kardeşlerimizin elde edeceği formasyon, onları "pasif" konumdan çıkarıp "aktif" konuma getirecektir. Böylece dışarıdan takviye ile ayakta durmaya çalışan yapı, yerini, teşkilatın ihtiyaçlarına göre yapılanan, İslamî anlamda sağlam bir kişilik ve inanç sahibi gençler yetiştirebilecek "üretken" eğitimcilere bırakacaktır. Tabir yerindeyse bu program "balık yemeyi değil, balık tutmayı" öğretmeyi hedeflemektedir.
  5. Yine bu müfredat, modern çağda ve modern dünyada Ehl-i Sünnet olmanın önemini bir "şuur" olarak yerleştirmeyi hedeflemekte, modern hayatın her türlü dayatması karşısında güçlü zihnî dinamiklerle donanmış, imanını ilimle takviye etmiş, inkâr üzerine kurulu dünyanın ürettiği zihin kodlarına Ehl-i Sünnet zemininde mukabele edecek bir kadro yetiştirmeyi hedefleyerek hazırlanmıştır.

Gayret bizden, Tevfik Cenab-ı Hak'tandır.

Unser Standort

Karte

Kontakt

SIG Bildungszentrum
Bahnstrasse 80
CH- 8105 Regensdorf

Tel: 044 843 20 34
Mobil: 076 362 18 75
Fax: 044 843 20 47

Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Zum Seitenanfang